Багато луцьких депутатів використовуть Фейсбук для висвітлення своєї діяльності.

Про це повідомляє Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу (ЦПАВК).

У результаті аналізу сторінок депутатів Луцькради у Фейсбуці аналітики з’ясували, що протягом березня 2019 р. 22 депутати із 42 використовували їх для висвітлення своєї депутатської роботи. Ще 20 місцевих обранців хоча і мають особисті сторінки у соцмережі, але їх використовують або не систематично, або не використовують взагалі.

З-поміж депутатів Луцької міської ради у березні 2019 р. найактивніше висвітлювали свою депутатську роботу у Фейсбуці: Юрій Безпятко та Ігор Поліщук (фракція «УКРОП»), Богдан БогоносМикола РоманюкМикола Федік (фракція ВО «Свобода»), Юлія Вусенко і Алла Надточій (фракція «Об’єднання «Самопоміч»), Павло Данильчук (фракція «Громадський рух «Народний контроль»), Андрій Покровський (фракція БПП «Солідарність»), Григорій Пустовіт (фракція ВО «Батьківщина»), Микола Яручик (позафракційний).

Які питання найчастіше висвітлюють у мережі депутати фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»  

Представники фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» у Луцькій міській раді найчастіше висвітлювали питання облаштування прибудинкових територій міста, роботу ради під час пленарних засідань, свою участь в обговоренні важливих для міста питань в рамках руглих столів та інших публічних заходів.

Так, на сторінці депутата Луцької міської ради Юрія Безпятка у Фейсбуці щодо його депутатської діяльності останнім у березні був опублікований допис про проведення капітального ремонту контейнерного майданчика у Луцьку на проспекті Молоді, 19а.

Депутат Ігор Поліщук у березні на своїй сторінці у Фейсбуці розмістив близько 10 дописів, де висвітлював роботу не лише ради вцілому, рішення, які приймались, але і розповідав лучанам про свою персональну діяльність як депутата. Одним з таких дописів був про інспектування освітніх закладів міста в ході проведення капітального ремонту.

Які питання найчастіше висвітлюють у мережі депутати фракції «Свобода»

Представники фракції Всеукраїнське об’єднання «Свобода» у Фейсбуці найчастіше писали про проблеми дорожного покриття у місті та можливі шляхи їх вирішення, безпекові питання, питання житлово-комунального господарства, екологічні проблеми тощо.

Так, у своєму дописі від 1 березня депутат Луцької міської ради Богдан Богонос поінформував лучан про своє звернення щодо пошкодження дорожного знаку «В’їзд заборонено». Депутат повідомив, що того ж дня, коли було про це звернення, знак відновили.

Депутат Микола Романюк хоч сам рідко дописує про свою діяльність та проблеми міста на своїй сторінці у Facebook, втім, дуже часто поширює дописи своїх колег по депутатському корпусу, які стосуються колегіальних рішень ради, публічного обговорення пробле міста, пов’язаних з екологією, транспортною системою (громадський транспорт), дорожними питаннями, комунальними проблемами тощо. Разом з тим, лучани позначають депутата у своїх дописах, де піднімають важливі проблеми міста. Відтак, депутат також має можливість на них реагувати.

На сторінці у Фейсбуці голови фракції ВО «Свобода» в Луцькій міській раді Миколи Федіка у березні переважно можна було знайти відеозаписи ефірів на телебаченні, де він особисто розповідав про свою депутатську роботу.

Які питання найчастіше висвітлюють у мережі депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч»

Депутати з фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Луцькій міській раді на своїх сторінках у Фейсбуці поширювали переважно інформацію за результатами пленарних засідань ради, про цільові програми, які діють в місті, про функціонування громадського транспорту, а також про проблеми житлово-комунального господарства.

Так, на сторінці депутата Юлії Вусенко у Фейсбуці можна знайти дописи про реалізацію її депутатських запитів, результати пленарних засідань ради, прийняті під час сесії рішення за участю депутатки. Також є кілька дописів із критикою органів місцевої влади у Луцьку.

Депутат Алла Надточій висвітлює діяльність ради і свою персональну у «Суб’єктивних підсумках тижнях з Аллою Надточій» на одному з телеканалів міста Луцька і, відповідно, відеосюжети поширює на своїй сторінці у Фейсбуці.

Які питання найчастіше висвітлюють у мережі депутати фракції «Громадський рух «Народний контроль»

З-поміж депутатів із фракції «Громадський рух «Народний контроль» найактивнішим у Фейсбуці був Павло Данильчук. Протягом березня він найчастіше висвітлював проблеми екології у місті Луцьку. Також на своїй сторінці депутат висвітлив результат публічного обговорення питання запровадження електронного квитка у громадському транспорті міста, у якому він брав участь; питання незаконної забудови у Луцьку; оприлюднив звіт фракції за 2018 р. тощо.

Які питання найчастіше висвітлюють у мережі депутати фракції «Солідарність»

Із фракції Блок Петра Порошенка «Солідарність» найактивнішим у Фейсбуці у березні був Андрій Покровський. На своїй сторінці він публікував дописи про необхідність налагодження співпраці місцевої влади із вищими навчальними закладами, критикував місцеву владу Луцька, пропонував свій варіант вирішення проблеми «округів без депутатів», піднімав питання неефективного функціонування КП «Луцькі ринки» і, відповідно, вносив пропозицію щодо вирішення цього питання.

Які питання найчастіше висвітлюють у мережі депутати фракції «Батьківщина»

Найактивнішим у фракції Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» щодо поширення інформації для виборців у мережі  був секретар луцької міської ради Григорій Пустовіт. У березні він особистих дописів не публікував, втім, досить активно поширював публікації своїх колег по депутатському корпусу, в яких йшлося про їх спільну діяльність щодо виконання робіт з облаштування прибудинкових територій міста, запровадження в місті нових ініціатив, публічного обговорення важливих питань за його участі.

З-поміж позафракційних депутатів Луцької міської ради найактивнішим у Фейсбуці у березні був Микола Яручик. Він поширював на своїй сторінці дописи про функціонування громадського транспорту у місті, які проблеми виникають у цьому напрямку та публікував свої пропозиції щодо їх вирішення. Також на його сторінці можна було знайти відеозаписи телеефірів за його участі, де висвітлювались інші важливі питання міста. Крім того, було опубліковано декілька інтерв’ю за його участю щодо проблем міста та пропозицій щодо їх вирішення.