Волинь нарешті отримала ліки від коронавірусу «Молнупіравір» – усього 836 флаконів. Їх уже розподілили по амбулаторіях області та почали виписувати й видавати хворим.

Рятівні пігулки надійшли і в амбулаторію №11, щоправда, їх вистачить не для всіх хворих, а всього для 69 людей.

«Я вважаю, що цієї кількості на все медичне об’єднання все-таки мало, тому що пацієнтів з ковід-інфекцією є дуже багато. Але ми надіємося, що отримаємо ще», – зауважила завідувачка амтулаторії №11, сімейна лікарка Наталія Максимюк.

В облдержадміністрації погоджуються, що ліків від ковіду на Волинь надійшло зовсім мало – лише 836 флаконів.

«Має бути ще одна поставка цього ж препарату, і має поступити ще один препарат, також для профілактики тяжкого перебігу», – повідомила заступниця голови ОДА Людмила Тимощук.

Один флакон «Молнупіравіру», кажуть медики, розрахований лише на одного пацієнта. В упаковці – сорок пігулок, які потрібно випити за 5 днів.

«Пацієнтам потрібно приймати по чотири таблеточки два рази в день. На добу це вісім таблеток. І курс лікування – 5 днів», – каже сімейна лікарка.

«Цей препарат досить ефективний. Але він ефективний у перші дні захворювання, до 5-го дня. Якщо вже пізніше – він не є таким ефективним», – розповіла Людмила Тимощук.

Чи виписувати, а отже, й чи давати вам пігулки проти ковіду – вирішує ваш сімейний лікар. Попросити «Молнупіравір», купити, запевняє лікарка, – не можна.

«Медикамент призначений саме для амбулаторного лікування, і він не буде знаходитись у продажі в аптечній мережі», – пояснила лікарка.

Сімейний лікар буде виписувати ковід-пігулки лише пацієнтам із позитивними ПЛР- або експрес-тестами.

«Але певній категорії пацієнтів. Це пацієнти 60 років і плюс, які мають супутню патологію», – розповіла сімейна лікарка.

Йдеться про онкологічні, серцево-судинні, системні захворювання тощо. Решті інфікованим ковідом волинянам, які не мають супутніх патологій чи хронічних хвороб, каже Наталія Максимюк, такі ліки виписувати не будуть.

У медзакладах мають надію, що пігулки не лише зменшать кількість важких хворих із ковідом, але й збережуть життя сотням, а то й тисячам волинян.