Коляда – давня українська традиція, яку наш народ зберіг і донині. Крім того, що українці ходять на Різдво колядувати від хати до хати, вони ще й співають цих пісень на сцені. Волинська співачка Тетяна Ціхоцька організувала перший концерт колядок 20 років тому. З того часу, вони стали ще актуальнішими та потрібними українцям. А цьогоріч концерти «Коляда» набрали особливого значення, адже стали благодійними. Як же колядували у Луцьку – в сюжеті.

Волинська співачка та композиторка виконує давні рідкісні та знані щедрівки й колядки. Навколо себе артистка зібрала великий колектив творчих людей, які допомагали їй у цьому. Каже, що виступати на сцені нині нелегко, адже емоції війни нікуди не подінеш.

«У залі сидять вдови, в залі сидять матері, які втратили дітей. І ця хвиля болю то опускається, то піднімається», – каже Тетяна Ціхоцька.

Різдвяний концерт уже став традиційним, а цьогоріч ще й ювілейним. 20 років тому Тетяна Ціхоцька вперше організувала таке дійство в Луцьку.

«Колядка для мене – це дитинство, це родина, це традиція, це свята. Ці традиції – це стовп, на якому стоїть вся українська культура», – пояснює співачка.

А ще каже вона, що 20 років тому традиції колядування не було на сцені. Тоді і творів було не так багато, як нині. Попри це, вона продовжувала шукати та співати саме українське.

Учасники дійства діляться, що з нетерпінням чекали цього концерту, адже вже скучили за глядачами та хочуть подарувати їм радість.

«Хочемо підняти людям трошки настрій, тому що різдвяні свята в Україні були пошановані з давніх давен», – ділиться вокаліст квартету «Акорд» Олег Гонтар.

Відвідувачі кажуть, що і справді дуже чекали цього святкування. До того ж цього разу вони йшли не просто на «Коляду»,  а підтримати військових.

«Знаємо, що ці кошти йдуть на благочинність, і таким чином ми хочемо підтримати. Коляда – це наша автентичність, ті корені, які з нас виривали, і ми хочемо їх відновити», – висловився відвідувач концерту Сергій.

Усе наколядоване передадуть на потреби Збройних сил України. На купівлю безпілотників та теплих речей захисникам на передовій.

До слова, наколядували на концерті 53 600 гривень.