Ключове питання, яке найбільше бентежить українців останніх пів року – ринок землі. Народний депутат Ігор Гузь заявив, що не буде голосувати за відкриття ринку землі в нинішніх умовах.

Про це йшлося в ефірі програми “Актуально.” на 12 каналі..

Водночас, він пояснив, коли та й чи треба голосувати за ринок землі.

«Я не хочу маніпулювати і казати, що питання не на часі й ставити крапку. Фактично, 30 років незалежності держави і таке питання вже повинно бути на часі. На мою думку, слід досягнути певних чинників, щоб ми відкривали ринок землі:

– по-перше, повна інвентаризація землі;

– по-друге: кадастрові карти – є сучасні, є старіші;

– невирішене питання земельного банку. Теж дуже багато обговорюється;

– крім того, у нас велика кількість людей не мають документів на землю. Це – мінус;

– більше мільйона пайовиків померло, які так і не скористалися правом отримати пай. Або отримали його, але не переписали.

Тобто, якщо ми відкриваємо ринок землі, то всі ці проблеми одразу будуть на зовні. І це буде далі ускладнювати процес. Це ж приватна власність – земля», – пояснює нардеп.

Парламентар упевнений, повинні бути запобіжники, щоб не було зловживань на ринку землі. Тоді це будуть беззаперечні підстави, щоб проголосувати за відповідний законопроєкт.

«Запобіжники – ми їх чуємо зараз у законопроєкті. Ми також розуміємо, що є 4 тисячі поправок, які потрібно розглянути й зрозуміти, що буде на виході. Іноземці, кількість землі в одні руки – ключові питання. А на багато з них відповідей ми не маємо. От якби на ці питання ми мали чітку позицію, плюс земельний банк та інвентаризацію, думаю, можна було б голосувати. Але, наразі, ми командою прийняли рішення не голосувати», – розповів нардеп.

Зі слів Ігоря Гузя, щодо неформального ринку землі в Україні, то він існує й усі про це знають:

«Сьогодні можна купити чи продати ділянку, навіть сільськогосподарського призначення. Це всі розуміють. В тому числі, с\г земля є у власності громадян, вони є власниками цієї землі. Тобто, у нас є поняття власності на земельну ділянку, єдине, що накладено мораторій на продаж. Це як із гральним бізнесом – з одного боку він заборонений ще з 2008 року, а з іншого – всі прекрасно знають, скільки нещодавно закрили гральних закладів по країні».