Народний депутат України Ігор Гузь розповів про депутатську ініціативу, що стосується двотурової системи виборів міських голів.

“Ви напевно знаєте, що я в цьому скликанні працюю в Комітеті з питань організації державної влади, регіонального розвитку, місцевого самоврядування та містобудування. І наш комітет має стати промоутером реформи децентралізації.  Це і створення повітів, і скасування інституту обласних і районних адміністрацій… ну і плюс системи місцевих виборів, яка очевидно мала бути інакшою, ніж це було в 2015 році”, – йдеться у відео-зверненні депутата на його сторінці у фуйсбуці.

Ігор Гузь припустив, що з теперішньою системою виборів кандидат на посаду міського голови може виграти, навіть якщо за нього проголосували близько 14% населення міста. Натомість, решта його може не підтримувати.

“Тому моя ініціатива дуже проста. Усі міські голови, навіть якщо у місті проживає 3 тисячі жителів (в нас є такі міста), повинні обиратися у два тури“, – сказав депутат.

“Ми повинні прагнути зміни еліт. Тому що дуже багато людей, які на своїх місця перебувають  довгий період часу,  мають можливість змобілізувати свій електорат. Натомість інші люди голосують за кандидатів, які не мають можливості виграти, коли немає другого туру”.

Народний депутат закликав не боятися цього процесу міських голів, міські ради, органи місцевого самоврядування. Він зазначив, що така ініціатива стосується тільки міст. До ОТГ це не має жодного відношення.

“Як показує досвід великих міст, дворутора система гарно спрацювала і в решті-решт міський голова, який отримав більше 50% виборців, має впевненість в тому, що за нього проголосувала більшість жителів міста”, – наголосив Ігор Гузь.

Всі вибори мерів у два тури!

Gepostet von Ігор Гузь am Donnerstag, 17. Oktober 2019