Сергію 38 років. У центрі Луцька на Театральному майдані він сидить у інвалідному візку та просить милостиню. Небайдужі не минають чоловіка. Хто по гривні, хто по п’ять – назбирається кілька сотень. Коли запитали, чим можемо допомогти, відповів неохоче. 

Чоловік погано говорить, але з відповідей ми зрозуміли, що він не може ходити і просить грошей, щоб пролікувати спину.

Хоча за кілька хвилин до нашої зустрічі справи у Сергія були значно кращими. Чоловік жваво прийшов у людне місце та розклав візок. Це відео опублікували у телеграм-каналі «Лучани».

Чоловік розповів, що сам із Володимира. А в Луцьк приїхав, щоби назбирати грошей, бо ж працювати не може і не має де. На інвалідному візку та з прикритими ковдрою ногами – тому що так жертвують більше. Ваги додає й іконка в руках.

Каже, що сім’ї не має і живе бідно. А найперше, чого просить, – хліба, їсти.

Ми принесли Сергію поїсти, але згодом дізналися ще одну деталь, яка, ймовірно, і довела чоловіка до такого життя, – любов до алкоголю.

Хоч каже, що збирає гроші не на горілку, а на життя, – від чоловіка добре чути алкоголем.

Цікаво, що у таких випадках вплинути на псевдожебраків не може навіть поліція. Максимум, що можуть зробити, – провести профілактичну бесіду: попросити піти і більше таким не займатися.

«У Кримінальному кодексі статті, за якими можна кваліфікувати такі дії, відсутні», – повідомила речниця ГУНП у Волинській області Ольга Бузулук.

У Департаменті соцполітики розповіли, що заборонити це робити не можуть. Правда, у таких ситуаціях людям рекомендують у першу чергу з’ясувати, чи є в людини документи. Якщо ж ні, їх можуть допомогти відновити у міському терцентрі. Там же можна і погрітися, помитися, поїсти, взяти необхідні речі. Якщо ж з документами і здоров’ям все добре, то тут рекомендують одне: звернутися у центр зайнятості.

«Це людина працездатного віку, і просто треба з документами звернутися у центр зайнятості й почати працювати», – каже начальниця Департаменту соціальної політики Луцькради Вікторія Майборода.

Якщо ж ви знаєте таких людей або допомога потрібна вам, звертайтеся за адресами: Данила Галицького, 18, та проспект Волі, 1. Або телефонуйте за номером 28 10 00.