Влада Ірану запропонувала матеріальне відшкодування родинам загиблих в катастрофі літака МАУ у сумі 80 тисяч доларів. Однак запропонована сума не задовольняє українську сторону.

Про це заявив президент Володимир Зеленський в коментарі “ТСН тиждень“.

За його словами, українська сторона відмовилась, вважаючи таку компенсацію малою. Зеленський додав, що Україна подаватиме до міжнародного суду для отримання гідних компенсацій.

“Вони запропонували одразу 80 тисяч доларів кожній сім’ї кожного загиблого, але ми на це не погодились. Мені здається, що це замало. Коли дружина загиблого каже, що чоловік був єдиний годувальник, а в неї роботи немає і дитині треба до інституту вступати – 80 тисяч доларів це зовсім замало. Хоча, звичайно, не вимірюється людське життя жодними грошима, але ми будемо тиснути, щоб виплати були більшими”, – сказав Зеленський.

Нагадуємо, український Боїнг Міжнародних авіаліній України, що летів рейсом Тегеран – Київ” збили 8 січня близько 5:00 за київським часом. На борту перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі загинули.

Через три дні після авіатрощі влада Ірану зробила офіційну заяву, що люди загинули через недбалість військових – у лайнер влучила ракета.