Ракета-носій Falcon 9 здійняла в небо Crew Dragon близько 22:20 за київським часом, і трохи більш як за 10 хвилин корабель – на орбіті.

Незабаром Crew Dragon має відділитися від ракети-носія та продовжити рух до МКС самостійно – орієнтовно, цей шлях займе трохи менше доби. Натомість Falcon 9 має незабаром повернутися на Землю, – повідомляє BBC.

Запуск Crew Dragon відбувся з другої спроби. Спершу його планували на вечір 27 травня, але виліт довелося скасувати через негоду.

Астронавти 49-річний Роберт Бенкен і 53-річний Дуглас Герлі почуваються добре. У космосі вони здійснять останні випробування дітища компанії SpaceX, які дозволять переконатись, що Crew Dragon – безпечний для людей космічний транспорт.

Астронавти проведуть на станції від 30 до 110 днів, а сам корабель Crew Dragon, за планами, незабаром поверне на Землю інших астронавтів, що перебувають на МКС.

Для Сполучених Штатів це без перебільшення історична подія. Вперше людей у космос запустила приватна компанія.

Крім того, вперше за дев’ять років американці відправили на Міжнародну космічну станцію своїх астронавтів самостійно. З 2011-го США доводилося купувати місця на російських кораблях “Союз”.

Це не лише било по міжнародному іміджу США як космічної держави, але й коштувало країні чималих грошей.

Останнім часом варітсть відправки лише одного астронавта на “Союзі” складала близько 90 млн доларів – приблизно у чотири рази більше, ніж 10 років тому.

Послуги SpaceX значно дешевші – всього 55 млн доларів за місце.

У кораблі Crew Dragon усе зроблено за останнім словом техніки – на контрольній панелі сенсорні екрани замість кнопок, у астронавтів елегантні комбінезони замість неоковирних скафандрів.

Також в кабіні – зручні сидіння та клімат-контроль.

Та головне те, що ракета-носій після запуску повернеться на землю, а потім її зможуть використати знову. Що дозволить значно здешевити космічні перельоти.

Якби щось пішло не так, на кораблі б спрацювала система перерваного польоту. Завдяки якій капсула з астронавтами має відділитися від корабля та приземлитися на парашуті в Атлантичному океані.