Італійці вирішили отримати монопольне право на використання назви та рецептури на неаполітанську піцу. Поки до Гаагського суду, як за часів світової бізнес-війни за алкогольні бренди, справа не дійшла, але світовим надбанням італійська страва повинна стати. За це проголосували 2 мільйони італійців, підтримавши відповідну петицію.

Неаполітанська піца вже офіційно визнана Європейським Союзом з 2010 року, але егіда ЮНЕСКО надасть світовий захист від так званого харчового піратства. Наприклад — використання інших інгредієнтів: консервованої кукурудзи, креветок чи майонезу. Під забороною буде використання інгредієнтів іноземного походження. Того ж борошна з української пшениці, або моцарели з литовської сировини, туніської оливкової олії та китайського томатного пюре.

Тож Італія може отримати ще одне джерело прибутків — за ліцензування використання назви рестораторами та надання права на виготовлення. У Неаполі працює спеціалізований Університет піци, куди вступають на навчання студенти з усіх країн.