Журналіст, історик та краєзнавець. Таким до листопада цього року знали лучанина Олександра Котиса. Протягом років він досліджував історію Луцька, проводив екскурсії та писав статті про минуле міста.

Втім, наприкінці листопада Олександр зізнався: відтепер він ще й чиновник. Йому запропонували очолити відділ охорони культурної спадщини міськради.

Після першого місяця роботи Олександр Котис поділився своїми планами з журналістами. Каже – одна з цілей – зробити так, аби його відділ працював прозоро для громадськості. А ще мріє знайти спільну мову з активістами.

З-поміж задумів – наступного року, врешті, відреставрувати частину історичних дверей. Міськрада виділила на це 200 тисяч гривень, орієнтовно суми вистачить на 3-4 об’єкти.

Чи не найголовнішою проблемою відділу називає брак повноважень. За роки роботи він досі не отримав ліцензію від Мінкульту! Тож ані штрафів, ані заборон вони не можуть видавати. Це також планує виправити новопризначений чиновник. Каже – коли відділ стане окремою одиницею, можна буде активніше впливати на людей, які, наприклад, без дозволу перебудовують історичну будівлю або ж її нищать.