Замість Державної архітектурно-будівельної інспекції уряд створить три нових органи: для реєстрації будівельних об’єктів, їх технічного регулювання та контролю.

Про це повідомив прем’єр міністр Денис Шмигаль під час виїзного засідання уряду, – пише Економічна правда.

“Сьогодні ДАБІ – це структура, яка поєднала в собі ліцензування, контроль, нагляд дозволи… Ми приводим структуру галузі у відповідність до найкращих розвинутих структур, які діють у світі”, – наголошує Шмигаль.

Уряд створить три нові центральні органи влади:

  • Державну сервісну службу містобудування – виконуватиме реєстраційні функції у будівництві
  • Державне агентство технічного регулювання  – агенство, яке за словами прем’єра, стане локомотивом реформи техрегулювання в Україні стосовно параметральної системи, оновлення Державних будівельних норм, єврокодів. Наголошується, що нова структура запрацює “трошки згодом”.
  • Державна інспекція містобудування – залишить в собі функції нагляду та контролю у галузі

“При цьому дозвільна систему, до внесення змін в закони формально лишиться, але вона буде відбуватися за чек-лістом, при цьому дозвіл перед початком будівництва – це нісенітниця, яка має бути скасована, ми до цього рухаємося”, – підкреслює Шмигаль.

За словами прем’єра, єдина контрольна точка, яку буде контролювати держава – введення об’єкту в експлуатацію та контроль за відповідністю нормам.

“ДАБІ на нашу думку, і на думку учасників ринку – це корупційний кліщ, який забрав обігові кошти з будівельного ринку. Це (створення нових органів – ред.) –  перший крок, він стосується тих моментів, які можна було врегулювати постановами Кабміну . Наступний наш крок – це внесення змін в діюче законодавство і далі переведення нашої системи в електронний формат повністю”, – резюмує очільник уряду.