Міжнародні експерти з FORENSIC SCIENCE SERVICES, INC підтвердили ідентичність голосу Романа Труби на записах з його кабінету, на яких екс-керівник ДБР обговорює політичне переслідування Петра Порошенка.

Про це заявив адвокат п’ятого Президента України Петра Порошенка Ігор Головань під час прес-конференції щодо опублікованих результатів журналістського розслідування з аналізу «плівок Труби».

«Вчора журналісти телеканалу «Прямий» опублікували висновок міжнародної компанії, і цей висновок експерта за допомогою найпередовіших методів інструментарію, що використовуються провідними спецслужбами західних країн та експертними установами доводить, що на всіх цих опублікованих в мережі записах «Трубу прорвало» говорить саме Роман Труба. Використовувались біометричні методики дослідження, при яких не бере участь людина», – сказав адвокат.

Він наголосив, що в аудіо-записах посадовці обговорювали можливості організації політичного переслідування проти п’ятого Президента України Петра Порошенка.

«Ми знаємо, що в тих опублікованих кліпах мова йшла і про інші кримінальні провадження, на яких здійснювався, виходячи з змісту тих розмов, незаконний вплив», – зазначив Головань.

З його слів, аналіз, наданий міжнародною експертною службою, був зроблений на основі публічних виступів екс-очільника Державного бюро розслідувань. Аналіз ідентичності голосів інших імовірних учасників розмови буде зроблено найближчим часом.