Проблему з газопостачанням у країні вдалося оперативно вирішити, тому вже в понеділок, 5 березня, усі заклади освіти – дитячі садки, школи, професійно-технічні навчальні заклади та виші – працюватимуть у звичайному режимі.Відповідне рішення прийняв Кризовий комітет, а Міністерство освіти і науки України вже розіслало всім лист-роз’яснення.
“Додаткові «канікули» не відбулися”, – прокоментувала на своїй сторінці в Фейсбук міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.Це рішення Кабміну носить рекомендаційний характер. Як і у випадку призупинення навчання, рішення про відновлення роботи приймають самі виші та місцеві органи влади, до сфери управління яких належать дитсадки, школи та ПТНЗ. Також винятками можуть бути ті заклади, які не працюють з причин, що не стосуються газопостачання. Наприклад,  через карантин або інші обставини.
Кризова ситуація із блакитним паливом була створена раптовою відмовою російського Газпрому постачати газ. Про рішення російського монополіста стало відомо за 15 хвилин до старту поставок, які Нафтогаз замовив і оплатив. Такими діями вітчизняна компанія довела свою сумлінність у виконанні рішення Стокгольмського арбітражу.  Нафтогаз попросив на вирішення проблеми три дні, але впорався за добу.