Через загрозу поширення коронавірусу та захворювання COVID-19 Православна Церква України закликає з уважністю та розумінням поставитися до рекомендацій, рішень та заходів з боку держави та органів місцевого самоврядування, органів охорони здоров‘я щодо.

Про це йдеться у заяві  ПЦУ на офіційній сторінці у фейсбуці.

Зазначають, що у церквах, які раніше зіткнулися з викликом епідемії, було рекомендовано вживати низку заходів, зокрема:

  • посилити заходи протиепідемічної безпеки у храмах;
  • використовувати засоби дезінфекції, зокрема для підтримання чистоти ікон та інших святинь;
  • на час пандемії, а особливо у разі наявності підвищеної небезпеки у конкретних місцевостях, достатнім виявом шанування святинь (Хреста, ікон, святих мощей) може бути поклоніння/поклон перед ними, без цілування;
  • зазначене також може застосовуватися до особистих вітань та вияву пошани між членами Церкви, зокрема між священнослужителями і мирянами під час подання благословення;
  • тимчасово не переносити святині (святі мощі, шановані ікони) з місць їхнього постійного збереження;
  • використання для запивки після прийняття Причастя одноразових стаканів або споживання лише антидору.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Коронавірус у Луцьку: з підозрою на недугу госпіталізували вже другу жінку

“При застосуванні наведених вище рекомендацій немає обґрунтованих підстав вживати узагальнене обмеження на проведення регулярних богослужінь”, – йдеться у повідомленні.

У ПЦУ зазначають, що і вчення, і багатостолітній реальний досвід буття Церкви неодноразово доводили і доводять важливість та дієвість молитви у подоланні кризових явищ і викликів.

“Тому важливо у цей час, коли і все людство загалом, і Україна зокрема переживають випробування – посилити молитви до Бога за припинення згубної пошесті, за уздоровлення хворих та за лікарів і всіх, хто у час загроз жертовно служить ближнім”, – повідомили у ПЦУ.

Наступного тижня відбудеться засідання Священного Синоду Православної Церкви України, за підсумками якого буде опублікований загальноцерковний документ з порушених вище питань.