Одні ще активно готуються до Великодня, інші – уже відзначають. Католицька конфесія посідає друге місце в Україні за кількістю прихожан. Чимало її прихильників є й на Волині. Так як католики використовують григоріанські пасхалії – методики розрахунку дати Великодня – цьогоріч у них свято припало на 21 квітня.

Християни західного обряду освячували паски у переддень Великодня. Саме ж свято розпочали із хресного ходу, який символізує зустріч із церквою воскреслого спасителя. За католицькою традицією, перед початком урочистої літургії у костьолі запалюють Пасхал – особливу Великодню свічку, вогонь якої роздають усім християнам.

Разом із волинськими католиками Христове Воскресіння вшановували і чиновники. Зокрема, голова облдержадміністрації Олександр Савченко відзначив, що такі богослужіння є дуже особливими і привітав вірян зі святом.

Віряни поважають свої традиції. Лучанка Антоніна зауважує, що навіть перед пасхальні клопоти приносять радість та задоволення. Особливу увагу жінка приділяє випіканню святкової здоби.

Звичаї святкування Великодня у християн західного обряду різні. Все ж найголовніше, кажуть віряни, довгоочікувана зустріч з Усією родиною.