Будівля колишньої Ківерцівської райдержадміністрації стала причиною непорозумінь і сварок між міською і районною владами. Перші, перебуваючи у тісному й незручному приміщенні, мали намір переселитись у значно просторіші кабінети РДА. Адже по праву будівлі ліквідованих РДА переходять на баланс територіальної громади. Тільки не у випадку Ківерців. Адже будівля не комунальної, а державної власності.

Як ділили приміщення і що буде з ним далі, – Марія Вавринюк розкаже.

Чим багаті – тим і раді, каже голова Ківерцівської громади Олександр Ковальчук. І показує, де і в яких умовах трудяться працівники. Одне невеличке двоповерхове приміщення і ще три кабінети збоку.

У малих кабінетах тісняться по троє, а то й по п’ятеро працівників. Якщо на прийом приходять люди – розминутись нереально.

За словами Олександра Ковальчука, нині в міськраді працює 70 людей. Штат розкиданий по всьому місту.

Один з варіантів для переселення – будівля Ківерцівської музичної школи. Колись тут був районний комітет, а вже 30 років навчають дітей музиці.  Та потіснити більше двохсот учнів просто нікуди. Тому цю ідею каже, міський голова, навіть не розглядали.

А варіант, на який розраховували, – будівля колишньої Ківерцівської райдержадміністрації. Адже з реформою децентралізації Ківерцівський район увійшов до складу Луцького. Внаслідок цього переважно усі районні приміщення переходять на баланс місцевих громад. Але з Ківерцівською РДА так не вийшло. Будівля не комунальної власності, а державної і розпоряджається нею виконавча влада району. Тому передача не відбулася, хоча не неї дуже розраховували, – каже міський голова.

Міський голова каже у нього, навіть, були домовленості з очільником Луцької РДА Володимиром Кецом. Хоч і сумнівні. Ківерцівська громада мала оплатити роботу кочегарів, які працюють у приміщенні Ківерцівської ради, а тоді – переїхати на нове місце.

“Ми знайшли спосіб заплатити людям гроші, в нас є розписки. Він пообіцяв: щойно заплатите, одразу отримаєте місце. Людина не виконала цих зобов’язань. Тому що людина ніколи не відповідає за свої слова”, – каже Олександр Ковальчук.

Домовленості про кочегарів як з’явились, так і зникли, каже голова Луцької райдержадміністрації Володимир Кец.

Ми не підписували якихось юридичних зобов’язань чи якихось документів, це були усні домовленості, бачення вирішення того питання”, – сказав він. 

Хоча, ще в січні-березні цього року Луцька РДА мала намір впустити у бажане приміщення міськраду, ця перспектива нині дуже сумнівна. Голова Олександр Ковальчук впевнений: невиконані обіцянки Володимира Кеца – це політичні рішення. Тому, справа може дійти і до суду.