Утеплення конкретних квартир замість всього будинку може призвести до його руйнування.

Про це в програмі “Позиція” говорили експерти у галузі енергозбереження та енергоефективності.

Членкиня наглядової ради Фонду енергоефективності Юлія Сабатюк каже, що утворюється так звана точка роси, тобто конденсат, який постійно залишається на стінах, відтак стіна “запарюється”.

“Клаптикове утеплення – це велика біда взагалі всієї України і зараз Фонд енергоефективності ініціює звернення до Мінрегіону, аби ті не дозволяли порушувати будівельні норми, адже тоді руйнується будинок і стіна може впасти”, – каже Юлія Сабатюк.

Керівник кількох луцьких ОСББ Валерій Корпач каже, що мешканка його будинку утеплила квартиру зі середини, а так в принципі робити не можна. Пара з кімнат потрапляє через утеплювач на стіну і конденсується у вологу, викликаючи згодом грибки, цвіль, а за кілька років – методичне руйнування зовнішньої стіни. Зараз у жінки обвалюється штукатурка.

“Крім цього люди, які уже вклали чимало грошей на утеплення стін навколо своєї квартири не погодяться на загальне утеплення будинку, а це не є виправдано, адже енергія зберігається у будинку лише якщо усі стіни “в теплі”, – додав експерт у Волинській області програми з підтримки енергоефективності Фонду енергоефективності Петро Лавринюк.