Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив на прес-конференції, що Росія намагається створити на Донбасі свою колонію. За його словами, це − не кінцева мета загарбників.

«
Колонія має бути у кожної імперії, а Росія − це класична імперія. Звичайно, встановити якісь особливі правила саме для цієї окупаційної адміністрації, забезпечити, щоб ця окупаційна адміністрація залишалася на майбутнє і потім, а це було дуже чітко сказано, просуватися до Федералізації і фрагментації України».

Під час нещодавної зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим обговорювали наступне звільнення українських заручників та політв’язнів. Аби активізувати цей процес голова українського зовнішньополітичного відомства в найближчі дні зустрічається з представниками Франції, Німеччини та США. Також серед питань − і подальші кроки щодо протидії російській агресії та пропаганді.

Паралельно заплановані перемовини спеціального представника США з питань України Курта Волкера і радника президента Росії Владислава Суркова. Остання їхня зустріч відбулася 13 листопада 2017 року в Белграді. Як зазначалося тоді в спеціальній заяві для преси за підсумками перемовин, «незважаючи на те, що Сполучені Штати і Росія мають різні концепції щодо шляхів досягнення миру, спільна робота в цьому напрямку продовжуватиметься».