Волиняни знову штурмують сервісні центри Волиньгазу. Люди годинами вистоюють у чергах, щоб з’ясувати звідки у їхніх платіжках взялися несусвітні суми, і куди зникла графа з кубометрами, за які ці суми нарахували. Відтак, підозрюють постачальника палива у махінаціях. У Волиньгазі запевнили: зайве відрахують, але після того, як лічильник кожного споживача перевірить  їхній контролер.

Детальніше про це – у сюжеті 12 каналу.

Походи до клієнтського центру Волиньгазу для Алли – вже як недобра традиція. У травні жінка, як і багато хто, не змогла подати показники лічильника. Сьогодні ж прийшла з’ясувати звідки взялася космічна сума у її рахунку за газ. Це при тому, каже, що показники подавала, як і вимагали газовики, з фотофіксацією.

“Навіть був контролер – перевіряв чи правильно подали. Я вже там зберегла і ті фотографії, і все. І тепер хочу вияснити – і це знову йти. При чому зранку ми прийшли в 10 з чимось і ми були 76-ті, і нам сказали: через дві години прийдіть, щоб вам тут не сидіти, тому що люди обурюються”, – розповідає Алла.

Обурювалися практично усі відвідувачі з однієї причини. У травневих платіжках, кажуть, нереальні суми, взяті зі стелі, а от графа з вказаною кількістю кубів, за які ці суми нараховано, зникла взагалі.

“Чому не пишуть показники до оплати? От ми не знаємо! Є все в нас зафіксовано, хай приїдуть проконтролюють – нам виміняли новий лічильник поставили, маєм новий лічильник. На лічильнику – сьогодні сфотографували лічильника – 100 кубів. Минулий показник був – 91. Тепер 100. Ну так шо, за 9 кубів 300 платити. Ну то як?!”, – обурюється Віталій.

На всі питання у Волиньгазі – єдина відповідь. Потрібна фотофіксація показників лічильника. Оскільки на ринку тепер кілька постачальників газу, а газова труба, так би мовити, одна, то свою у ній частку Волиньгаз має намір відстежувати з точністю до кубічного метра.

“В кого немає фотофіксації – показник може бути плановий. Тобто, не той, що передали. Зараз наші контролери ходять, знімають фотофіксацію. І до кінця літа ми обійдемо всі домоволодіння і зафіксуємо показник”, – каже начальниця управління клієнтського сервісу Ольга Тимощук.

Тоді і буде зрозуміло, хто помилився: Волиньгаз з нарахуваннями, чи споживачі з обліком використаного газу, кажуть у сервісі. Зайве обіцяють відрахувати, але після звірки лічильників.

“Беремо заяви на перерахунок. Якщо цей перерахунок потрібен, і треба його зробити – ми відправляємо службу. Якщо він не потрібен, тобто це правильні нарахування – тоді буде негативна відповідь, що не потребує перерахунку. Але обов’язково прийде контролер, зніме показник, занесе це в систему, шоб було підтвердження, і тоді, якшо це потребує перерахунку, – обов’язково буде перерахунок” – наголошує начальниця управління клієнтського сервісу Ольга Тимощук.

А щоб контролери не ходили по хатах, а клієнти – до Волиньгазу, тут радять надсилати не просто цифри, а фото газового лічильника.