“Капелани. На службі Богу і України”. Цю книгу – після презентації у Києві – привезли на Волинь. Видання містить спогади 23-х священослужителів різних конфесій, які записала  координаторка усноісторичних проектів Українського інституту національної пам’яті Тетяна Ковтунович.

У книзі – спогади 3-х волинських капеланів – Михайла Бучака з Княгининка, Олександра Вронського з Луцька і Олега Дядюся або ігумена Макарія з Жидичина. Кожен із них розповів власну історію служіння в неоголошеній війні на Сході України.

За 5 років війни капелани бачили і чули немало: доводилося сповідати й сепаратистів, примиряти начальника штабу із рядовими бійцями, з розумінням ставитись до відчуження людей, які живуть на Сході країни. Найбільше ж капеланам “боліло” дитяче горе.

Капелани переконані, що зброєю можна захистити країну, але змінити її допоможуть віра, любов та молитва. Водночас, військові священики наголошують: мир без перемоги Україні не потрібен, інакше українці знову стануть рабами. Книгу “Капелани. На службу Богу і України” видали за державні гроші. Придбати її не можна, але видання є у вільному доступі в інтернеті. Окрім того, книжку передадуть в архіви, молодіжні громадські організації, музеї та бібліотеки. До слова, ігумен Макарій з Жидичина, спогади якого також увійшли до книги, зараз перебуває у Волновасі.