На місцях вже активно обговорюють можливі дочасні вибори. Бо якщо їх таки призначать на осінь, це означає одне: кампанія повинна бути швидкою і дуже активною. Щоправда, аби оголосити дострокові вибори, новообрана Верховна Рада повинна знайти для цього підстави, каже політолог Михайло Наход.

Втім, політичних дивідендів, за його словами, від такого рішення набагато. Плюс лише у тому, що чим швидше відбудуться вибори, тим більше виборці підтримуватимуть кандидатів від «Слуги народу» на хвилі захоплення президентом.

Третього лютого 2017 року помер міський голова Микола Романюк. Декілька місяців Луцькрада потопала у війнах за крісло градоначальника. В результаті – виконувачем обов’язків мера став депутат Григорій Пустовіт. У статусі «в.о.» він керує містом вже третій рік, бо Верховна Рада так і не призначила вибори.

Мер контролює практично всі процеси, які відбуваються у муніципалітеті. Саме він представляє місто в переговорах та несе відповідальність за дії міськради. Але Григорій Пустовіт каже – амбіцій стати міським головою, не у статусі «в.о.», у нього немає.

Нині говорити про остаточні кандидатури на посаду мера рано, каже редактор Андрій Лучик. Попередньо називає декілька прізвищ. Серед них радник міського голови Ігор Поліщук, перший заступник Григорій Недопад, бізнесмен Андрій Покровський. Але і не виключає, що балотуватись можуть люди, які працювали у міськраді ще за каденції Миколи Романюка.

Планово місцеві вибори повинні відбутись у жовтні 2020-го. Якщо ж таки приймуть рішення про дострокові, то вони можуть відбутись вже цієї осені.