Алла Надточій у студії 12 каналу розповіла навчання, роботу та сім’ю. А ще – про своє захоплення баяном, яке передалося й доньці. 

Про це йшлося у програмі “Вікенд на 12 каналі”

“Не хотіла хотіла йти в 10 клас, вступила до училища. І жодного разу не пошкодувала”

Алла Надточій навчалася у луцькій гімназії №21. Вона пригадує, що пішла в перший клас, коли навчальний заклад лише відкривався.

“Тоді дуже багато шкіл будували й відкривали. Одна за одною відкривали 21, 22, 23, 25, 26. І це лише те, що в нашому мікрорайоні. У цей час вже почалося й формування гімназій, тож нам постійно доводилося писати додаткові контрольні, тести, аби перевірити рівень знань”, – поділилася Алла Надточій.

Паралельно нинішня депутатка навчалася у музичній студії. У ранньому дитинстві захоплювалася грою на фортепіано, але через сімейні обставини довелося покинути. За трохи до школи прийшов викладач гри на баяні, запросив учнів за заняття. Тоді Алла, не сказавши нічого рідним, пішла й записалася на гурток. 

“А потім прийшла до батьків і поставила їх перед фактом, що буду вчитися гри на баяні”, – пригадує вона. 

 

Хоч навчання Алла Надточій любила, та довго засиджуватися в школі не стала – вступила до педагогічного училища. 

“Я не хотіла йти в 10 клас. Через це формування гімназії, постійні зміни, перекидання учнів з класу в клас… Я втомилася. Сказала батькам, вони мене підтримали. Вирішила спробувати вступити до училища – і в мене вийшло. Я дуже вдячна долі за те своє рішення, бо саме педагогічні знання дали мені дуже багато в житті”, – поділилася героїня програми. 

Та працювати вчителем так і не довелося. Алла разом з одногрупницями часто бувала на практиці в дитячих садочках. Зізнається: робота з дітьми подобалася шалено, однак достойної зарплати тоді у вчителів не було.

“Я зрозуміла тоді, що можу досягти більшого. Твердо сказала батькам, що не піду здобувати вищу освіту педагога”, – розповіла Алла Надточій. 

Затим здобула освіту за фахом “Менеджмент організацій”. Навчалася на заочній формі, паралельно працювала у відділі збуту на Волинському шовковому комбінаті. 

“Це було дуже цікаве поєднання роботи і навчання. Я була молода, іноді сперечалася з викладачами, бо вже знала, як теорія застосовується на практиці. І знаєте, якби я повернулася зараз в минуле, то прожила б життя точнісінько так само – не змінила б нічого”, – поділилася депутатка. 

“Дочка прийшла в сльозах і сказала, що я їй потрібна”

Алла Надточій розповіла, що її завжди підтримує сім’я. Однак і сама депутатка готова на жертви заради родини. 

“Я була дуже активна, поки моя донька не пішла до школи. Коли вона йшла до першого класу, я працювала керівником відділення банку, немало досягла на той момент. Перший місяць її шкільного життя я була у відпустці – заводила її на навчання і забирала додому. Потім вже як виходило: хто встигав, той забирав малу зі школи”, – поділилася Алла. 

Вона у цей час вийшла з відпустки і почала знову активно працювати. 

“Одного дня до мене прийшла донька в сльозах і сказала: “Мамо, ти мені потрібна”. Я глянула на ці сльози, зрозуміла, що зараз маю пожертвувати роботою заради дитини. Прийняли рішення, що я покину роботу і приділятиму доньці стільки уваги, скільки вона потребуватиме”, – розповіла героїня програми. 

 

Тоді, у спілкуванні з дитиною, Аллі й знадобилися знання, отримані під час навчання в педагогічному училищі. 

“Ми були дуже близькі, багато говорили. Вона займалася танцями, я запропонувала їй ще вчитися співати. Але донька була категорична: сказала, що хоче грати на баяні. Я спробувала відмовити її, але безрезультатно, довелося вести в ПУМ. І, уявляєте, вона потрапила до мого вчителя”, – пригадує Алла. 

***

Секрету успіху Алла Надточій не має, але радить усім батькам приділяти дітям достатньо уваги, радіти дрібницям і насолоджуватися життям.