На порталі «Дія» можна буде згенерувати та роздрукувати COVID-сертифікат про вакцинацію наприкінці вересня, запевняють у Мінцифри.

Про це розповів віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі «Ранок з Україною», повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

«Уже понад 700 тисяч українців згенерували свої внутрішні та міжнародні сертифікати в застосунку «Дія» та активно користуються ними. Наші сертифікати офіційно визнані в ЄС для подорожей за кордон. У кінці вересня ми додамо можливість отримати сертифікат на порталі «Дія». Зараз працюємо над розробкою послуги. Завдяки цьому ще більше українців зможуть подорожувати та користуватися COVID-сертифікатом», – розповів Михайло Федоров.

Завдяки запуску послуги на порталі «Дія» отримати цифровий COVID-сертифікат зможуть українці, в яких немає ID-картки чи закордонного біометричного паспорта або які не мають «Дія.Підпису» чи не користуються застосунком «Дія».

Згенерувати COVID-сертифікат на порталі «Дія» можна буде також у декілька кліків: потрібно авторизуватися на порталі «Дія», вибрати послугу «Згенерувати COVID-сертифікат», підписати кваліфікованим електронним підписом заяву на отримання сертифіката.

На порталі можна скористатися як «Дія.Підписом», який ви згенерували в застосунку «Дія», так і будь-яким іншим електронним підписом.

Після цього «Дія» надсилає запит в Електронну систему охорони здоров’я і формується сертифікат у форматі PDF. Ви можете його роздрукувати або просто зберегти файл на телефоні чи іншому пристрої та демонструвати QR-код з екрана, кажуть у міністерстві.

Наприкінці вересня на порталі «Дія» можна буде згенерувати лише сертифікат вакцинації про отримання двох доз. Згодом також буде доступний і COVID-сертифікат про отримання негативного ПЛР-тесту.

Крім цього, Мінцифра працює над розробкою і сертифіката вакцинації про часткову вакцинацію. Він буде також доступний як на порталі, так і в застосунку «Дія».