Так званий “крематорій” для тваринних решток планують встановити на Брищенському сміттєзвалищі наприкінці 2021-го року.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Піч для спалювання трупів тварин Луцькрада купила ще у 2018-му році за майже півмільйона гривень. Втім, за цей час вона так і не запрацювала. Причина у тому, що протягом двох років чиновники думали, де ж краще встановити біоутилізатор.

“Коли він був придбаний, потом влада подумала і сказала, що на кладовищі його встановлювати не можна”, – пояснив директор луцького спецкомбінату Василь Цетнар.

На утилізацію завозитимуть трупи тварин, які збирає КП “Ласка”. За місяць – це близько 200 кілограмів. Раніше їх відвозили до Ковельського ветсанзаводу, втім, нині він вже не працює. Тож трупи тварин доводилось транспортувати до Костополя, де теж є підприємство з утилізації, щоправда, приймає воно невеликі об’єми.

Крім того, спалюватимуть і анатомічні рештки з луцьких медичних закладів. Нині з лікарень їх доправляють до кладовища у Гаразджі – там є спеціальне місце для захоронення. Але воно, пояснюють, не гумове. Тому і обрали Брищенське сміттєзвалище.

“Саме в тому місці може бути дотримала санітарна захисна зона. Це, як правило, для такого обладнання близько кілометр”, – пояснила начальниця відділу екології Луцькради Оксана Лисак.

Піч спалюватиме по 50 кілограмів за годину. Планують, що працюватиме вона один-два дні у тиждень.

Більше – у сюжеті.