Міжнародне авіасполучення планують відновити з 15 червня.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, передає УНН.

“Якщо у вас є бажання виїхати в Білорусь або в країни ЄС на автомобільному транспорті, то ви можете це зробити. На сьогодні не існує жодних обмежень. Якщо ми говоримо про авіасполучення, то, згідно з планом виходу з карантину, воно відновлюється, починаючи з 15 червня“, – сказав Степанов, відповідаючи на запитання, коли відкриється міжнародне сполучення.

Також голова МОЗ нагадав, що коли людина повертається в Україну, вона повинна встановити додаток “Дія вдома” та пройти самоізоляцію протягом 14 днів (із повною забороною покидати місце ізоляції)

Нагадаємо, Кабмін ухвалив рішення про часткову зупинку дії угоди про безвіз з Білоруссю.

Довідково: “Дія вдома” – додаток на смартфоні, що дозволяє перевірити дотримання самоізоляції.

Для початку роботи із застосунком “Дій вдома” необхідно ввести український номер мобільного телефону, який буде активним наступні 14 днів. На номер надійде смс з кодом, який необхідно внести для реєстрації у застосунку. Також у КМУ рекомендують дозволити застосунку надсилати push-повідомлення.

Далі користувачу необхідно заповнити дані про локацію місця ізоляції, тобто потрібно вказувати локацію місця проживання.

Після заповнення даних про місце проходження самоізоляції, у застосунку з’явиться вікно “Ви вже за адресою самоізоляції або обсервації?”. Саме це вікно буде потрібно показати представнику ДПСУ. Підтверджувати прибуття за адресою самоізоляції та надсилати еталонне фото потрібно лише після прибуття до місця ізоляції.

Після того, як користувач зробить своє еталонне фото, відкриється основний екран у застосунку з лічильником днів до кінця карантину. Відлік починається з 14 днів. В останній день самоізоляції, лічильник буде показувати “0 днів самоізоляції або обсервації залишилось”. Після завершення терміну самоізоляції, замість лічильника з’явиться повідомлення “Завершився термін вашої самоізоляції або обсервації”.