Команда адвокатів п‘ятого президента України, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка вважає рішення про привід, ухвалені Печерським судом, політичними. 

Про це повідомив адвокат Петра Порошенка Ігор Головань, – пише пресслужба “ЄС”.

«Першу заяву подано до Служби безпеки України про злочинне втручання в автоматизовану систему розподілу судових справ. Тільки таке втручання могло «розподілити» цю справу, зокрема, судді Сергію Вовку, який давно пов’язаний із поплічником Януковича Андрієм Портновим», – зазначив адвокат Головань.

Другу заяву подано до Офісу Генерального прокурора, зокрема, щодо порушення слідчим ДБР територіальної підсудності. Місцезнаходження ДБР у Шевченківському районі доводять не тільки Гугл-карти, а й три судових рішення. Однак ДБР, продовжуючи сумнівні традиції свого екс-керівника Романа Труби, вперто ходить за потрібними ухвалами саме до Печерського суду.

Ще одну заяву подано до Вищої ради правосуддя. Як відомо, процедура судового розгляду щодо народних депутатів України, передбачена в Кримінальному Процесуальному кодексі, вимагає особистої присутності в суді народного депутата України. Натомість судді Печерського суду ухвалювали ці рішення в атмосфері підвищеної секретності. Петро Порошенко не був повідомлений про це засідання, як того вимагає закон, і не був на ньому присутній.

Заяву щодо порушення принципу територіальної підсудності, а також порушення вимог КПК щодо особистої присутності народного депутата України на судовому засіданні подано до і до Апеляційного суду м.Києва.

І ще одну заяву з вимогою переглянути ухвали як неправосудні подано до Печерського районного суду.

«Європейська Солідарність» наголошує, що політичні переслідування в Україні є неприпустимими.