Щодня більшість лучан стрімголов мчать на зупинки, аби встигнути на маршрутку. І часто ми навіть не задумуємось, що для когось перевезення – це справа життя. А для, того, щоб лучани могли без проблем пересуватися містом, наполегливо працюють компанії з пасажирських перевезень.

У Луцьку вже більше двадцяти років турбується про міські та міжміські перевезення лучан підприємство «Санрайз».

У всіх транспортних засобах встановлені валідатори, системи GPS-моніторингу та автоматичного сповіщення пасажирів, а також наявне відеоспостереження. Утім, перед тим, як вийти на маршрути, працівники ще мають виконати чимало завдань. Тож для тих, працює в ранкову зміну, робочий день розпочинається ще удосвіта. Серед них – медсестри. Адже о 6:30 водії вже беруться за кермо, а для хорошого дня важливо бути у доброму здоров’ї. Тож починається усе із медпункту.

«Приходить людина, вимірюємо тиск, температуру, питаємо про скарги, проводимо огляд водіїв на стан алкогольного сп’яніння», – пояснює медсестра Оксана Московчук.

За потреби працівникам можуть видати необхідні лікарські засоби. Якщо все гаразд – можна братися до роботи. Далі справа за диспетчерами. Адже саме вони планують графік водіїв і видають маршрутні листи.

І лиш після отримання так званої «путівки» на день – гайда у дорогу.

Обов’язковий етап – перевірка транспорту. Без попереднього огляду жоден автобус не вийде на маршрут. Адже для компанії «Санрайз» безпека пасажирів – на першому місці. За своєчасним оглядом чи ремонтом транспорту тут пильно стежать 18 працівників виробничо-технічного відділу.

До того ж усі автобуси підприємства, як і годиться, відповідають екологічним стандартам не нижче рівня Євро-2.

«Вартість нових автобусів є надто дорогою і непід’ємною для того, щоб ми могли оновити транспортний парк новими машинами, але ми здійснюємо реновацію наших автобусів і протягом 16-19 років понад 60 автобусів пройшли повну реновацію», – каже директорка фірми «Санрайз» Людмила Невик.

Водії щодня турбуються про вчасний та безпечний доїзд лучан у різні куточки міста.

До речі, турбуються тут і про здоров’я пасажирів. В автобусах розміщені нагадування про необхідність використання засобів індивідуального захисту. А після завершення кожного рейсу у транспортах проводять вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів.

Та й взагалі, ділиться водій Микола Чернюк, який на «Санрайзі» з дня його заснування, чистота у салоні – це фактично обличчя водія. Бо ж автобус, каже, як друга домівка, де має бути комфортно і водієві, і пасажирам.

Попри усі труднощі, у підприємстві «Санрайз» запевняють: робитимуть усе можливе, аби на їх маршрутах пасажири завжди почувалися у безпеці та їздили з комфортом.