Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту підтримати в першому читанні законопроєкт «Про медіа» № 2693, проти якого виступала медіаспільнота. Комітет підтримав проєкт закону як доопрацьований.

Про це повідомили на сайті комітету у фейсбуці.

Голова Комітету Микита Потураєв прокоментував, що законопроєкт про медіа жодним чином не обмежує права журналістів чи редакційних колективів, не обмежує права іноземних медіа, крім медіа держави-агресора, та — користувачів соціальних мереж, платформ спільного доступу та потокових сервісів.

“Законопроєкт про медіа робить медіапростір та медіаринок унормованим виключно в інтересах українських громадян та прозорим, рівноправним, конкурентним в інтересах усіх українських медіа”, – зазначив Потураєв.

З-поміж іншого, Комітет підтримав проєкт Закону про ратифікацію Угоди про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Кабінетом Міністрів України та Урядом Канади. Законопроєктом пропонується ратифікувати Угоду, підписану 2 липня 2019 року в м. Торонто, згідно з положеннями якої визначається, що якісні аудіовізуальні твори за угодами про спільне виробництво сприяють розвитку кіноіндустрії, а також розширенню економічних і культурних обмінів. Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради також підтримало прийняття цього документа.

Одностайно проголосували за законопроєкт № 3696, стосовно фінансового забезпечення розвитку туризму, авторства голови підкомітету з питань туризму та курортів Дмитра Нальотова. Акт спрямований на законодавче закріплення єдиного стратегічного документа. Проєктом передбачена можливість створення місцевих фондів розвитку туризму у межах місцевих бюджетів