Новий коронавірус SARS-CoV-2 мутував і став більш заразним, активно поширюючись країнами світу та інфікуючи дедалі більше людей. Водночас летальність від спричиненої ним коронавірусної хвороби серйозно знизилася.

Про це повідомляє Бабель з посиланням Reuters.

За словами старшого консультанта Національного університету Сингапуру та новообраного президента Міжнародного товариства з інфекційних хвороб Пола Тамбья, поширення коронавірусу, який зазнав мутації D614G, збіглося зі зниженням рівня смертності.

«Можливо, це навіть добре — мати більш заразний, але менш смертоносний вірус», — пояснив він.

Учений розповів, що переважна більшість вірусів внаслідок мутації справді стають менш смертельними.

«Вірус зацікавлений в тому, щоб заразити більше людей, але не вбивати їх, оскільки він залежить від господаря як джерела живлення та місця проживання», — сказав він.

За даними сайту Worldometers, із 22 мільйонів зафіксованих випадків зараження коронавірусом 15,5 мільйона вже вважають закритими. Із них 14,7 мільйона одужали і 777 тисяч, або 5%, померли.

Водночас від середини липня у світі фіксується найбільша кількість щоденних нових випадків зараження — понад 250 тисяч, тоді як наприкінці весни ця цифра сягнула 100 тисяч. Але смертність при цьому почала знижуватися – у квітні у світі фіксувалося по 7—8 тисяч смертей на добу, а влітку цей показник впав до 6 тисяч, попри значно більше поширення коронавірусу.