Уряд Чехії послабив карантинні обмеження через коронавірус після того, як кількість нових випадків інфікування почала знижуватися.

Громадянам дозволили виїжджати за кордон та вільно пересуватися по країні, пише Бабель з посиланням на  Reuters.

 Чехія — перша країна Євросоюзу, яка оголосила про відкриття своїх кордонів

Міністр охорони здоров’я Адам Войтех повідомив, що відтепер жителям країни дозволено виїжджати за кордон. Після повернення з-за кордону громадяни зобов’язані пройти тест на коронавірус або відправитися на двотижневий карантин.

Уряд дещо послабив заборону на вʼїзд іноземців — дозволили перетин кордону з дотриманням карантину для студентів місцевих університетів та для ділових поїздок з ЄС.

Також уряд дозволив збиратися разом до 10 осіб — раніше було дозволено тільки по двоє.

З 27 квітня в країні дозволили відкрити університети, магазини площею до 2 500 квадратних метрів, а також фітнесцентри та бібліотеки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: В Україні вже 8125 випадків коронавірусу: на Волині – 212

У Греції готуються до туристичного сезону

Натомість  Міністр туризму Греції Харіс Теохаріс закликав туристичний бізнес не впадати у відчай і готуватися до туристичного сезону.

Згідно з його прогнозами, країна зможе приймати туристів у липні, а сезон планують продовжити щонайменше до жовтня або листопада. Це дозволить компенсувати поточні втрати, – пише Радіо Максимум.

Однак для візиту до цієї країни туристам знадобиться паспорт здоров’я.

“З часом попит на відпочинок у Греції буде рости, тому що довіра туристів до забезпечення безпеки в нашій країні також зростає. Скасування бронювань у готелях на другу половину літа вже припинилися”, – заявив міністр туризму.