В Україні виявили перший випадок коронавірусу SARS-CoV-2 або 2019-nCov, який викликає захворювання Covid 2019. Його зафіксували у чоловіка з Чернівців.

Про це заявив заступник голови МОЗ та головний санітарно-епідеміологічний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусу, – пише Здоров’я24.

Він зазначив, що сім’я з Чернівців – чоловік та жінка подорожували в країнах, в яких є спалах коронавірусу. Коли вони повертались в Україні в однієї людини зафіксували підвищену температуру. За ними почали спостерігати, й 29 лютого з’явилися перші симптоми, які потребували консультації в інфекційній лікарні.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ВИЯВЛЕННЯ КОРОНАВІРУСУ В УКРАЇНІ

“Приїхала бригада швидкої медичної допомоги, яка визначена для транспортування людей з підозрою на коронавірус. Його доставили до визначеної МОЗ лікарні. Під час медичного огляду зібрали біологічні матеріали, які відправили на тестування. 1 березня провели швидкі тести на грип типу А та В. Та забрали матеріали для тестування на коронавірус. Вчора як говорив, що є 4 випадки підозри, сьогодні одна з них підтвердилась”, – розповів Віктор Ляшко.

Він додав, що наразі МОЗ розпочали працювати з контактними особами. Їх не багато, місцевим епідеміологам про них відомо.

Система продемонструвала готовність до першого випадку. Ми працюємо в звичайному штатному режимі.Надалі вже є алгоритм, що ми будемо робити, якщо буде зафіксовано внутрішню передачу в країні”, – розповів чоловік.

Оновлено:

Усі матеріали і зразки додатково передано до Всесвітньої організації здоров’я.  МОЗ України почало працювати з особами, які контактували з хворим. За словами Ляшка, їх не багато.

Що з дружиною хворого?

Найближчий контактний – це дружина, оскільки вони разом подорожували, разом повертались і разом перебували в самоізоляції. Дружина сьогодні перебуває в самоізоляції, в своїй квартирі і без будь-яких симптомів гострих респіраторно-вірусних хвороб. З нею на контакті постійно медпрацівник – і в разі появі симптомів буде взято зразки на дослідження, у разі підтвердження буде госпіталізація.

Люди дослухались до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я, які прописані в пам’ятці, – і після повернення з Італії вони не проводили зустрічі зі своїми близькими, були самоізольовані в своїй квартирі.

У якому стані хворий?

“Хворий знаходиться у визначеній госпітальній базі, стан його стабільний. Якщо подивитись по стандартах надання медичної допомоги, то його можна було б і не госпіталізувати, можна було б надавати допомогу і на дому. Але в зв’язку з тим, що це перший випадок, а наше завдання – локалізувати і унеможливити передачу всередині країни, то його госпіталізовано до лікарні”, – сказав Ляшко.

Вони подорожували з 21 числа, симптоми з’явилися 28-го, госпіталізація відбулася 29-го числа і 1 березня були проведені вірусологічні дослідження, які завершились учора пізно ввечері. Симптоми наразі: лихоманка і сухий кашель.