Луцький незалежний театр “Гармидер” в умовах карантину створив виставу на основі графічних робіт і текстів художника Миколи Кумановського із його “Книги Кострубізмів” та збірки поезій “Слід у слід”.

Зазначають, що у цьому спектаклі – лише один актор, який взаємодіє з графічними зображеннями анімованих героїв. Творці проєкту 80% часу працювали на відстані.

“Це особлива і знакова подія  не тільки для Луцька: театр, який виграв проєкт з реновації ангару в сучасний креативний мистецький простір (Гармидер ангар-stage); театр, який ризикнув піти у вільне плавання в провінційному місті,  в умовах карантину зважується на експеримент, щоб… вийти за межі провінційності! І створює по-справжньому унікальний продукт, який 24 жовтня, у день передвиборчої тиші, зможуть побачити всі охочі”, – зазначають організатори.

“Ми хочемо говорити про ім’я справді значущого українського художника у себе вдома та в інших країнах такою, як у “Кострубізмах” — театральною, універсальною мовою. Адже спектакль також буде адаптований до показу в різних музейних просторах”, – кажуть творці проєкту.

Ідея створення проєкту належить Вірі Кумановській, дружині  художника, яка надала права на використання «Книги Кострубізмів».

Мультимедійна вистава-перформанс «Кострубізми. Кумановський» буде проходити наживо в умовах карантинних обмежень 24 жовтня о 19:00 в мистецько-креативному просторі Гармидер ангар-stage в Луцьку, що на вулиці Залізничній, 9. Також відбуватиметься пряма трансляція вистави з живого показу  в Художньо-меморіальному музеї Миколи Кумановського (Музей сучасного українського мистецтва Корсаків) серед картин художника.

А також виставу можна буде бачити в реальному часі онлайн з живого показу на сторінках театру “Гармидер”.