Ковельську виховну колонію продають з молотка. Стартова ціна лоту – 41,6 мільйона гривень.

«Приватизація дозволить зменшити видатки державного та місцевих бюджетів на утримання об’єкта, а також створити додану вартість на території міста Ковеля шляхом залучення приватного бізнесу до господарювання в регіоні», – каже перший заступник голови Волинської ОДА Сергій Мовенко.

Ковельська колонія діяла з 1966 року. Станом на 2020-й там було 124 працівники та 12 вихованців. Підлітки мали змогу отримати в колонії середню та технічну освіту за вісьмома спеціальностями.

Рішення про закриття Ковельської виховної колонії Мін’юст ухвалив ще минулоріч у рамках програми оптимізації системи ДКВС. Тоді засуджених перемістили до інших установ виконання покарань, а звільненим працівникам колоній нібито запропонували роботу в найближчих установах.

Територія Ковельської колонії налічує 33 одиниці майна. До лоту входять дві адмінбудівлі, школа, клуб та їдальня, будівля ПТУ, склади, цехи, розплідник для службових собак, гуртожитки та гаражі. Також серед майна, яке виставляється на продаж, – КПП, котельня, підсобки, господарські будівлі, вишки, теплиця, огорожа. На об’єкті є мережа водопостачання та водовідведення, внутрішня зливова каналізація, мережі газопостачання та електропостачання. Стартова ціна лоту – 41,6 мільйона гривень.

Від продажу виховної колонії дещо отримає і Ковельська громада.

«Це означає, що замість закритої в’язниці, режимного об’єкта, який просто охороняється і підтримується в стані, який є, громада отримує реальну інвестицію. Тобто мало кому з інвесторів просто потрібно буде придбати такі дорогі лоти, я думаю, що цікаво буде придбати і потім розбудовувати нову інфраструктуру», – пояснила заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.

Також інвестор може створити у Ковелі нові робочі місця та функціонуючі об’єкти. І, звісно, чи не найголовніше – податки до місцевого бюджету. Бізнесу, який виграє аукціон та стане власником лотів, кажуть в ОДА, можна буде всіляко креативити та будувати на території вже колишньої колонії будь-що.