В Україні кожен шостий об’єкт порушує протиепідемічні норми.

Про це на брифінгу 19 червня сказав заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, – пише Укрінформ.

“Коли ми робили пом’якшення карантинних заходів, зустрічалися з асоціаціями різних суб’єктів господарювання для того, що разом виписати протиепідемічні норми, коли люди, які відвідують громадські заклади або будівлі, зможуть безпечно перебувати всередині, не інфікуючи одне одного. На жаль,.. за даними Держпродспоживслужби, кожен шостий об’єкт порушує протиепідемічні норми. Ці порушення призводять до того, що відбуваються інфікування”, – сказав Ляшко.

Віетор Ляшко нагадав, які протиепідемічні рекомендації прописані для ресторанів, офісних приміщень, салонів краси, спортзалів, басейнів, ринків, ТРЦ.

Зокрема, всі їх працівники перед початком роботи мають пройти термометрію, на територію закладу люди допускаються із розрахунку 1 особа на 10 кв. метрів, щоб забезпечити соціальну дистанцію в 1,5 метра. Водночас громадяни, перебуваючи в громадських будівлях, мають носити маску так, щоб вона закривала ніс та рот.

Заступник міністра також наголосив на необхідності уникати скупчень людей на вулиці, якщо ж цього не вдається зробити, потрібно також надягнути маску.