38-й день повномасштабного вторгнення, 8-й рік війни. Один відомий вислів стверджує, що існує два способи поширення світла: бути свічкою або ж бути дзеркалом, що відбиває це світло. Сьогодні кожен з нас може допомогти перемогти у цій війні, і для цього не обов’язково бути на фронті і тримати зброю, проте можна бути щитом для тих, хто це робить.

Щодня фронт підтримки ведуть чимало патріотичних містян, які організовують збір допомоги для військових, закуповують все необхідне і передають безпосередньо в руки бійцям.

Одним з таких людей у Вараші став працівник Рівненської АЕС Юрій Хлюстін, який також очолює естрадно-духовий оркестр «Енергія Полісся». Доречно зазначити, що нині музиканти проводять патріотичні виступи для громади.

Сьогодні активіст організовує збір коштів на потреби українських захисників, а на зібрані гроші закуповує все необхідне. Також він курує й перенаправляє допомогу з Польщі, де ведуть постійний волонтерський фронт його рідні. Від початку повномасштабної війни за зібрані від небайдужих громадян кошти було закуплено й передано нашим захисникам у Збройних силах та теробороні тактичні рукавиці, наколінники, балаклави, військову форму, розвантажувальні жилети, предмети гігієни, ковдри, туристичні килими, спальники, рюкзаки, плівки для укриття бліндажів, батарейки, рації та безліч іншого.

Чимало необхідних речей передають самі варашани, зокрема й ті, хто вже десятки років живе за кордоном, але не можуть залишатися осторонь. Юрій також створив доволі велику телеграм-спільноту для громади, де звітує щодо своєї волонтерської діяльності, надає контакти волонтерів, допомагає з доставкою із Польщі, організовує збір необхідних речей для бійців.

«Не всі вміють і можуть тримати оборону міста, країни зі зброєю в руках, але будь-яка допомога в таку скрутну хвилину потрібна кожній людині, незалежно від політичних поглядів, віросповідання і національності. Ми всі робимо одну важливу справу, ведемо боротьбу із загарбником за нашу землю, нашу незалежність. Якщо вам потрібна допомога, звертайтесь, пишіть мені, що зможемо – зробимо, бо в єдності наша сила», – пише на своїй сторінці у Facebook Юрій Хлюстін.

Так із добрих вчинків, невеликих, але важливих кроків кожного з нас, зароджується величне суспільство майбутнього. Вірте у свою здатність зробити чиєсь життя кращим, не відступайте і не думайте, що ви занадто «малі», щоб вплинути на щось. Українці – нація героїв, тому доведімо, що звання «козацького роду» у словах нашого Гімну прописане не даремно і ми з гордістю його несемо.