Крематорій у Луцьку найближчим часом не з’явиться, адже влада вважає, що попиту на його послуги поки не буде. Проте у майбутньому такий об’єкт можуть побудувати і зараз це питання активно вивчають.

Про це стало відомо із програми «Позиція» на 12 каналі.

Як розповів директор департаменту ЖКГ Луцькради Микола Осіюк, поки що побудова крематорію – тільки у планах.

«Треба вивчити економічний підхід. Якщо його збудувати, і він не буде діяти… Якщо у ньому будуть спалювати тільки оці біологічні рештки, які після операцій з’являються, різні частини тіла, медичні відходи… Це буде чисто дотаційне підприємство…» – сказав посадовець.

Оскільки поки у Луцьку вистачає місць під кладовища, то, на його думку, навряд чи ця послуга користуватися попитом.

Миколу Осіюка підтримав і заступник Ковельського міського голови Тарас Яковлев, зазначивши, що крематорій на Волині – це абсолютно нерентабельна справа.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Крематорію там не мало бути, – колишній заступник мера Луцька про довгобуд на Глушець

Усе ж ідею будівництва крематорію у Луцьку влада не відкидає і заявляє, що активно працює над нею.

«Ми вивчаємо місце, чи це буде на території сміттєвого полігону, тобто де є дозвіл, чи на території кладовища, чи на іншій території. Найперше має бути пошук самої ділянки, де має знаходитися цей крематорій. Який він має бути, яка потужність… Їздимо на виставки, є вже кілька пропозицій. Приїжджали підприємці, які цим займаються, які можуть продати чи побудувати це все», – розповів Микола Осіюк.

Також шукають земельні ділянки, де будуть захоронюватися рештки людей після кремації, каже чиновник.

У найближчій же перспективі на території кладовища біля Гаразджі планують встановити піч для спалювання медичних відходів, які зараз возять до Львова.

Нагадаємо, міське кладовище біля села Гаразджа розширили за рахунок паїв, викуплених у людей.