Куба не допомагатиме Бразилії?

 Влада Куби заявила про вихід із програми “Більше лікарів” у  Бразилії.
В її рамках   у  цій південноамериканській країні працюють майже  11  тисяч фахівців острівної держави. Причина — вимога новообраного президента Жаіра Болсонару переглянути умови контрактів медиків.   Тисячі кубинських медиків, які працюють в бідних і віддалених районах Бразилії, можуть залишитися в країні тільки за умови зміни їхніх контрактів.
Про це в середу повідомив Болсонару, який офіційно вступить на посаду першого січня.      
Політик вважає несправедливим, що кубинські фахівці віддають три чверті свого заробітку уряду острівної держави, а родичам забороняється відвідувати їх за кордоном. Крім того, глава держави засумнівався в кваліфікації лікарів, і зажадав, щоб вони заново отримали  ліцензії  у  Бразилії.       
У Міністерстві охорони здоров’я Куби назвали слова президента “презирливими” і заявили про вихід із програми. Новина прозвучала в ефірі національного телебачення. 
  Ті гроші, які лікарі віддають владі, є основним експортним доходом комуністичного уряду.  Стверджується, що кошти спрямовуються на підтримку системи безплатної охорони здоров’я.    
  Бразильська програма під назвою “Більше лікарів”  заснована  2013 року  Ділмою Русеф. Вона займала тоді посаду президента. З тих пір до країни прибуло понад 20 тисяч кубинських фахівців. Щонайменше, 700  із них працюють в муніципальних округах, де ніколи не було  бразильських  лікарів.

 

Поділись з друзями...Share on Google+0Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Email this to someone