Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів відвідав Луцький ремонтний завод «Мотор». Міністр похвалив роботу підприємства.

У четвер, 18 липня 2019 року, він оглянув цехи та потужності підприємства й поділився враженнями з представниками засобів масової інформації, – пише прес-служба Волинської ОДА.

“Сьогодні підприємство демонструє свою історію, інноваційність, модернізованість й перспективу. Баланс експортних та імпортних операцій сьогодні відповідає стратегії нашої держави, яка була затверджена за останні п’ять років. Другий важливий момент – це мотивація людей. Найголовніше тут – все-таки людський капітал. Наймолодшому працівнику, якого я сьогодні зустрів, 19 років. Найстарші – пенсіонери. Вони озвучили свої заробітні плати – від шістнадцяти до тридцяти тисяч гривень”, — сказав Кубів.

За його словами, за останні чотири роки ДП «Укроборонпром» вдалося диверсифікувати ринки, сформувати замовлення за межами України, проводити закупки, не впливаючи на курс гривні до долара, змінити імпортозаміщення власним виробництвом.

“З точки зору прибутковості, останніх п’ять років ріст сягає 500 відсотків. Підприємство сплачує величезні податки, тут працює більше, ніж 1200 людей. Є певні завдання, які потрібно допрацювати. Це – диверсифікація ринків, розширення експортних можливостей, збільшення імпортозаміщення тощо. Підсумок такий, що найвищий капітал – це людина, а умови, які створені на підприємстві, відповідають міжнародним стандартам. Я порівнюю з Європою та США. Присутня й енергоефективність, й чистота та комфорт для працівників”, – зауважив віце-прем’єр-міністр.

Також Степан Кубів подякував керівництву за якісне підприємство, яке має найвищий людський капітал та співпрацює з Луцьким національним технічним університетом. Окрім того, урядовець відзначив, що й обласна державна адміністрації гармонійно працює в напрямку розширення ринків та кооперації, яка побудована з дванадцятьма підприємствами на сьогоднішній день.

Насамкінець, Степан Іванович подарував директору заводу Володимиру Маракуліну книгу, яку видав всеукраїнський Меморіал імені Василя Стуса. Вона демонструє історію державності, єдність Сходу та Заходу.

Заступник голови обласної державної адміністрації Денис П’ятигорець, який супроводжував віце-прем’єр-міністра під час робочого візиту, зауважив, що підприємство має чималий науково-технічний та людський потенціал.

“Мотор” — дійсно потужне підприємство, яка вражає своїм людським потенціалом. Коли стаєш чиновником – екстраполюєш на те, а що ж мають люди з підприємства. Зрозуміло, що тут працівники отримують хорошу заробітну плату, військові отримують модернізовані двигуни. З кожної гривні, яке підприємство отримує від держави – 60 копійок повертаються назад в бюджет. Ця політика, зростання обігових коштів, зростання виробництва – це так, як має розвиватися економіка України. Це підприємство – “діамант” в короні Вітовта, “діамант” волинського полісся”, – зауважив Денис П’ятигорець.