Гроші, які оплачують люди за в’їзд на територію Шацького національного природного парку йдуть на обслуговування його території, зокрема – на вивіз сміття.

Про це розповіла директорка Шацького національного природного парку Марія Христецька, – пише Вісник.

«Постійно йде дискусія, куди ті кошти йдуть. Гроші приходять нам на рахунок. В 2018  році ми за сезон, за три місяці,  зібрали 650 тисяч гривень. Це величезна територія,  і оскільки ми є її власником, відповідно, повинні її обслуговувати. І влада, і місцеве населення, абсолютно відмовилися від того, аби вивозити сміття. Так, в селі Світязь наша установа уклала договір з комунальним підприємством щодо вивозу та складування твердих побутових відходів. В минулому році із зібраних коштів 370 тисяч пішло за вивіз і складування сміття. Це просто непідйомна для нас сума, якби ми не мали можливості брати цю плату при в’їзді», – каже Марія Христецька .

Та додає: 60 тисяч гривень заплатили за встановлення і обслуговування біотуалетів. І оскільки установа є неприбутковою, а держава покриває лише витрати на зарплати, всю роботу і всю господарську діяльність парк здійснює за свої кошти. Гроші тут заробляють, як за в’їзд на територію, так і за реалізацію риболовних квитків, за наметові містечка, бази відпочинку і також за вибіркові санітарні рубки дерев та за послуги з екскурсій.

Зауважимо, приміром за в’їзд легкового авто потрібно оплатити 25 гривень.