Зі студентів – в офіцери запасу. З маршем та патріотичною піснею майже півсотні молодих дівчат та хлопців присягнули на вірність українському народові. Зі званням молодшого лейтенанта курсанти військової кафедри ЛНТУ стануть офіцерами запасу.

Хто з них піде боронити країну, а хто посилить лави правоохоронців дізнавалася Анастасія Качина.

Із тремтячими руками та сльозами на очах чекає свою доньку пані Оксана. Каже: їй із чоловіком сьогодні по-особливому тривожно. Донька Альона приголомшила звісткою – після присяги рішуче вирішила йти боронити країну.

Сама ж Альона розповідає – вдягнути військову форму мріяла з дитинства. Свідомо вступила і опанувала військову справу, щоб в найближчому майбутньому стати на захист неньки України.

Завідувач кафедри військової підготовки каже: за три попередні випуски понад 150 курсантів отримали офіцерське звання. І більше 30-ти з них пішли на службу у війська.

“По завершенню навчання, після другого курсу їх призивають військові територіальні центри комплектування, що раніше називалося військовими комісаріатами, терміном на 30 діб. Після цього, по завершенню – складання військової присяги. І наступний етап – фінальний – присвоєння первинного офіцерського звання – молодший лейтенант запасу”, – пояснює завідувач кафедри військової підготовки, підполковник Павло Турсумуратов.

Ректорка вишу Ірина Вахович каже: розвиток університету – пріоритет номер один. А надто це стосується військової кафедри.

“Ми пишаємося нашими студентами, нашими курсантами. Це люди, які приймають правильне рішення, які не тратять свій час на розваги чи щось інше. Вони ставлять перед собою правильні цілі і використовують свій час дуже ефективно. Це вже, знаєте, такі патріоти”, – каже Ірина Вахович.