Липа є гарним медоносом, а також широко застосовується в медицині. Завдяки поширеності дерев територією України, цілющі квіти можна збирати самостійно. Головне — проводити заготівлю в екологічно чистих місцях. Не маючи часу на збір лікарських рослин, купувати їх варто лише в аптеках https://anc.ua/ru. Таким чином матимете впевненість в безпеці застосування та користі липи.

Від чого допомагає липа

Квіти липи містять у собі сапоніни, віск, цукор, дубильні речовини, ефірні олії, аскорбінову кислоту та безліч інших корисних мікроелементів. Її лікувальні властивості не обмежуються потогінною чи протизапальною діями, тому рослина застосовується у лікуванні багатьох захворювань:

  1. грип та вірусні інфекції — знищує токсини та патогенні мікроорганізми, допомагає усунути жар та лихоманку;
  2. запальні процеси в верхніх дихальних шляхах — сприяє виведенню мокротиння, очищенню бронхів та швидкому одужанню;
  3. порушення менструального циклу, виражений передменструальний та клімактеричний синдром — містить природні фітоестрогени, завдяки чому нормалізується жіноче здоров’я;
  4. гіпертонія — сечогінний ефект допомагає позбутися зайвої рідини та нормалізувати тиск;
  5. нервове перезбудження та невроз — має легкий седативний ефект, позитивно впливає на стан та роботу нервової системи;
  6. зайва вага та набряки — якщо вони спричинені порушенням виведення рідини;
  7. захворювання сечовивідних шляхів та нирок — застосовується в комплексній терапії пієлонефриту, циститу.

Відвари з квітів липи https://anc.ua/ru/product/lypa можуть застосовуватися і зовнішньо. Регулярні вмивання допомагають позбутися сухості шкіри, запобігають передчасній появі зморшок та інших ознак старіння. Ополіскування волосся сприяють покращенню його стану та зупинці випадіння. Полоскання ротової порожнини допомагають у лікуванні гінгівіту, стоматиту.

Особливості застосування липи

Перед вживанням відварів чи настоїв липи необхідно проконсультуватися з лікарем. Попри її безпеку та природне походження, деякі люди страждають на індивідуальну чутливість. Протипоказаннями до лікування липовим цвітом є:

  1. алергія на пилок чи мед цієї рослини;
  2. період вагітності та лактації потребує підвищеної обережності в період вживання відварів;
  3. захворювання підшлункової залози, серцево-судинної системи та жовчного міхура — можна вживати лише за рекомендацію фахівця.

Підвищена чутливість до липи може проявлятися у вигляді алергічних реакцій — свербіж, почервоніння шкіри чи висипання. Якщо є ці симптоми, варто відмовитися від подальшого вживання та спробувати підібрати інший фітозасіб.

*Партнерська публікація