У гуртожитках державної та комунальної форм власності проживає сімдесят тисяч українців. За законом України, вони мають повне право приватизувати свої оселі після передачі гуртожитків у власність громад. Чимало не можуть зробити це і досі. Серед тих, хто роками живе, не знаючи, чи буде дах над головою завтра, – і лучани, які мешкають у колишньому гуртожитку підприємства “Електротермометрія”. Вкотре люди зібрались відстоювати свої права.

Чи вдалося їм це цього разу – дивіться у сюжеті 12 каналу.

Стоси скарг і клопотань, оббивання порогів десятків чиновницьких кабінетів, до чого тільки не вдавалися упродовж майже десяти років працівники луцького заводу “Електротермометрія”, аби приватизувати свої кімнати.

Взяти гуртожиток на обслуговування міста давно була згодна і Луцькрада. Однак віддати людям житло за так не погоджувалося керівництво підприємства.

Мешканці розповідають: усі ці роки завод, як балансоутримувач, в гуртожиток ні копійки не вклав, ні палець об палець не вдарив. Будівлю утримували і ремонтували самі пожильці.

Тому, кажуть мешканці, хотіли би певності, що старалися не дарма. Мріють приватизувати кімнати, створити ОСББ.

Коментувати будь-що з приводу гуртожитку керівництво заводу відмовляється.

Чергові збори мешканців гуртожитку, нарешті, з хорошого приводу. Керівника заводу таки вмовила Луцькрада. Про те, що люди нарешті зможуть приватизувати житло, прийшов сповістити сам мер.

“Ми з вами складемо списки цього гуртожитку, затвердимо рішенням виконкому список мешканців гуртожитку і ви будете мати можливість кожен приватизувати свої кімнати. Безоплатно”, – каже міський голова Ігор Поліщук.