Організації та підприємства міста Вараш, що на Рівненщині, підготували для переселенців робочі місця. З початком повномасштабного вторгнення у тамтешній центр зайнятості звернулося вже пів сотні вимушено переміщених осіб.

Про те, ким пішли працювати і що кажуть про умови праці в організаціях та підприємствах Рівненщини – дивіться у сюжеті.

Фахівчиня обласного перинатального центру Краматорська нині працює у пологовому будинку Вараша. Пані Ірина, щойно переїхала, відразу почала шукати роботу. Каже: працевлаштувалась швидко, одного дня звернулася, а наступного вже вийшла на роботу.

«На наступний день зі мною зв’язався відділ кадрів і запропонували 0,5 ставки. Ніякого тижневого працевлаштування, місячного працевлаштування не було. Усе вирішувалося буквально за деякі години», – розповіла лікарка-неонатологиня пологового відділення Ірина.

Віднедавна у колективі кардіологічного відділення працює медичною сестрою Валерія з Маріуполя. Дівчина розповіла, що виїжджала з рідного міста під обстрілами. Сьогодні робота для неї – це можливість не лише заробляти на життя, а й відволіктися від важких спогадів.

«Мешканці тут дуже добрі. Я тут стажувалася ще в реанімації. Допомогли дівчата і одягом, і морально», – ділиться враженнями процедурна медична сестра Валерія.

Керівниця Вараської багатопрофільної лікарні Тетяна Латишенко розповідає: наразі працевлаштували трьох осіб і готові й надалі допомагати тим, хто цього потребує. Для них, каже, нові колеги – це корисне спілкування, адже вони поділяться своїм досвідом.

«Я дуже рада, що вони працюють в нас, бо з іншого боку можна подивитися на одну й ту ж проблему. Хоча протоколи в усіх однакові, але вирішення цих протоколів різне. Це дуже старанні і відповідальні люди, вони цінують цю роботу. Вони знають, що таке втратити роботу, що таке втратити все, що в них було. Ми раді, що хоча би маленьким, але можемо допомогти», – зазначила Тетяна Латишенко.

Для педагогів на сьогодні теж є кілька вакансій, розповідає очільниця управління освіти Олена Корень.

«У нас на сьогодні вакансія бухгалтера тимчасова,  оскільки людина взяла відпустку без збереження заробітної плати, і пів ставки адміністратора теж можемо запропонувати і взяти людину на роботу в інклюзивно-ресурсний центр», – пояснила посадовиця.

За період війни до Вараського центру зайнятості звернулося 50 внутрішньо переміщених осіб, з них 15-м було надано статус безробітного. Десятьох вже працевлаштували у лікарню, на хлібозавод, в освітні заклади та на тепличне господарство.

«На даний час роботодавці Вараської громади ще шукають перукарів, манікюрників, швачок, електрозварника з досвідом, електромонтера, рихтувальника кузовів, слюсаря з ремонту автомобілів, провдаців продовольчих товарів», – перелічила вакансії заступниця директора Вараської міської філії Рівненського обласного центру зайнятості Наталя Хімінець.

Організації та підприємства міста готові забезпечити переселенців роботою та чекають на їхні звернення.