19 березня одна із найвідоміших українських письменниць сучасності Ліна Костенко святкує свій 90-й день народження.

Ліна Костенко – легендарна українська поетеса, прозаїк і громадська діячка народилася 19 березня 1930 року. Вона є автором понад 15-ть поетичних збірок: “Вітрила”, “Мандрівки серця”, “Над берегами вічної ріки”, “Сад нетанучих скульптур”, “Річка Геракліта”, роману “Записки українського сумашедшого”.

Поетеса є лауреатом премії імені Олени Теліги, премій Антоновичів та Петрарки, нагороджена відзнакою президента України та орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня. А ще вона – почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів.

Привітав її і п’ятий президент України Петро Порошенко.

“У складні часи саме творчість може допомогти і надати сил і наснаги для боротьби за власне здоров’я, за добробут близьких, за мирну і безпечну Україну. Для мене і моєї родини в усі часи такою творчістю, що надихає, є поезії Ліни Костенко. Сьогодні пані Ліна святкує День народження. Щиро вітаю і дякую вам, Ліно Василівно, за неймовірну силу вашого слова! Дякую за те, що ведете вже кілька поколінь українців своїми «шляхетними шляхами». Многая і благая літа!” – зазначив Петро Порошенко.