У Любка Дереша – автора культового твору “Культ”, містичного “Намір” та загадкового “Миротворець” цими днями можна було взяти автограф просто на луцьких вулицях. Відомий письменник тиждень має Луцьк за свою літературну резиденцію. Мистецько-промоційний проєкт “Місто натхнення” вигадав муніципалітет, щоб посилити туристичну привабливість міста.

Що найбільше вразило львів’янина у Луцьку – у сюжеті 12 каналу.

Любко Дереш другий з п’яти знаних письменників, які на тиждень зроблять Луцьк власною літературною резиденцією, а потім прославлять місто у своїх творах. Любомир уже встиг обійти всі музеї, історичні місцини, кав’ярні і решту, що можна вважати місцевим колоритом.

“Згуртованість лучан і така близькість, фактично родинність тих стосунків, які є – це великий заклад на майбутнє і безумовно тут дуже комфортно перебувати, ти себе почуваєш своїм”, – розповів письменник.

Своєю творчістю і враженнями Дереш ділився зі своїми шанувальниками. Особливо вразила літератора екскурсія музеєм Луцького братства. Каже: досі знав лише про існування львівських братчиків.

Та головне завдання кожного автора, по завершенню гостин написати про Луцьк оповідання, новелу чи есе. Твори увійдуть до  збірки, яка стане підсумком літературної резиденції “Місто натхнення”. Любко Дереш вже вирішив, що твір буде художнім.