Література, музика і вино. Упродовж трьох днів лучани і гості міста мали можливість поспілкуватися із поетами, письменниками, музикантами і просто митцями. А все це завдяки, міжнародному фестивалю “Фронтера”, який у Луцьку влаштовують вже вдруге. Організатори кажуть, на дійство запросили чимало зіркових гостей не лише з України, але й з Польщі і Білорусі. Одним з хедлайнерів “Фронтери” був Сергій Жадан.

А вже увечері він виступив у складі гурту “Лінія Маннергейма”. Загалом можна було послухати та побачити багатьох зірок сучасної української літератури. Організатори хваляться – ця “Фронтера” значно масштабніша від попередньої. Цього року для глядачів та слухачів організували більше як пів сотні заходів, натомість торік їх було близько двадцяти. Діяла не лише основна, а й молодіжна та дитяча сцени.

Наступного ж дня з своїми читачами зустрівся Макс Кідрук. Він анонсував роман “Нові темні віки”, над яким працюватиме два роки. Згодом на цій сцені виступив найвідоміший казкар країни Іван Малкович – директор і засновник видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”. Декламував свої вірші та твори українських класиків.

Вже за кілька годин у залі лялькового театру згасло світло. На сцену вийшла білоруська співачка “ПАЛІНА”. Її перший виступ в Україні – був саме у Луцьку.

Останній день фестивалю розпочався із презентації поетичної збірки Катерини Калитко. А далі був гість з Польщі – поет Мачей Роберт.

З польським поетом фронтерівців знайомив український письменник Андрій Любка. Він модерував зустріч і спеціально для цього вечора перекладав вірші. Також під час фестивалю Любка презентував і свою книгу – тревелог “У пошуках варварів”. Письменник у Луцьку вдесяте. Торік також приїздив на “Фронтеру”.

На “Фронтері” виступили й місцеві поети, зокрема Галина Яструбецька – викладачка СНУ імені Лесі Українки. Вона читала свої вірші під джаз. І в залі зібралися не лише студенти.

Завершився фестиваль “Меланхолійними читаннями” з Юрієм Іздриком та джазовим проектом від тріо “Мар’яничі”. Однак це лише один бік монети. Організатори розповідають, було нелегко. Деяких гостей довелося запрошувати ще за рік. А ще потрібно було домовлятися із власниками локацій, яких тут чимало. Окрім, цього програму фестивалю побудували так, аби заходи не відбувалися паралельно.

Колективу організаторів допомагали 69 волонтерів. Вони відповідали за квитки, за супровід авторів і не лише.

Організували “Фронтеру” вдалося і завдяки, Луцькій міській раді, “Мистецьому об’єднанню “Стендаль”, громадському діячу Роману Бондаруку. Організатори запевняють, фестиваль  – дуже дороге задоволення, цифр поки не називають.