Литва хоче озброїти Україну на майже 2 мільйони євро. Про це йдеться в оприлюдненому проекті постанови уряду цієї країни, підготовленому Міноборони держави. Зокрема планують передати понад 7 тисяч автоматів Калашникова, майже 2 мільйони патронів, понад 80 кулеметів, кілька мінометів, протитанкову зброю і іншу військову техніку.

Наразі Проект постанови уряду Литви на розгляді у Міністерстві фінансів і МЗС країни. Окрім того, Рада оборони Сейму направила свого парламентаря Юозаса Олекаса для участі у засіданні міжпарламентської ради НАТО. У ході візиту до Брюсселя заплановані зустрічі в парламенті Бельгії і з представниками української місії в НАТО.

А от Конгрес США вже затвердив у бюджеті на 2018 фінансовий рік військову допомогу Україні на суму 350 мільйонів доларів. Щоправда надання такої допомоги має схвалити виконавча влада США. 18 листопада представник Держдепартаменту США повідомив, що Рада національної безпеки вирішила під час засідання дати “зелене світло” на виділення грантового пакету у розмірі 47 мільйонів доларів уряду України на купівлю американської оборонної зброї.