Частина лучан та гостей міста продовжують оплачувати проїзд у громадському транспорті готівкою. Відмовки у кожного свої, та й вплинути на “зайців”, як виявилось, ще те випробування.

Чому ані контролери ані водії пасажирам-порушникам не указ та, скільки людей все ж сплачують штрафи за порушення – дізнавалася Ангеліна Гущина.

Пані Олена – контролерка. Вона разом з колегами ловить у луцьких  маршрутках безкарткових “зайців”. Їх завдання не лише заскочити хитрунів на гарячому, а й оштрафувати. Робота каже невдячна, бо мало того, що пасажири відмовляються платити за порушення, то частенько ще й добряче частують образами. В один із рейдів разом з контролерами вирушила і наша знімальна група.

Більшість пасажирів, розповідає контролерка, після зауваження виходять на найближчій зупинці. Деякі зухвальці відразу повідомляють, що не платитимуть за будь-яких умов та спокійнісінько їдуть далі. Втім, впливу на них контролери не мають. Простіше, коли на подібних рейдах працюють і муніципали, але це буває не часто.

Таких пасажирів, що платять готівкою, діляться, меншість. Більше 60% людей користуються електронними квитками. “Зайців” найчастіше  можна зустріти на маршрутах, які курсують до прилеглих сіл. Відмовки у кожного свої. Хтось каже: картку купувати не буде, бо у місто, мовляв, їздить вкрай рідко. Інші запевняють, що картку забули, не поповнили абощо.

За годину перевірки у маршрутці №19 виявили шість пасажирів, які їхали без картки.  Всі швиденько порозходилися на зупинках. Відповідатимуть за оплату готівкою у транспорті – перевізники. Відповідний акт складають працівники “Укртрансбезпеки”. (

Головний транспортник міста каже: повноваження контролерів дійсно обмежені. Рейди спільно з трансбезпекою та муніципалами проводять в середньому двічі на місяць. Робити це частіше не можуть, адже структури просто не можуть постійно виділяти для цього працівників. Бо ж контролери на лініях працюють щодня і про штраф вони можуть лишень повідомити.

Тобто, фактично, ні водії, ні контролери впливу на пасажирів не мають. Управління транспорту Луцькради вкотре зі слізними проханнями письмово звертається до Кабміну, аби там погодили розширення повноважень контролерів, або ж дали їм у напарники поліцейських. Тоді мовляв, питання з “зайцями” закриється швидко.