Майже тисячу декларацій за три дні встигли укласти лучани зі своїми сімейними лікарями. Керівники медзакладів кажуть, що особливого ажіотажу поки що не відчувають. Проте, переконані, що тисяча таких угод – це вже немало. Українців не підштовхують до якомога швидшого вибору лікаря, адже кампанія – пролонгована. Тому укласти договір із медиком можна протягом цього року.
До липня усі медзаклади України повинні перетворитись у неприбуткові комунальні підприємства. І після цього тим пацієнтам, які підписали декларацію, держава виділятиме 370 гривень на рік на медичне обслуговування. Якщо лучанин не звертався до лікарів рік, чи більше – ці гроші не зникатимуть “в нікуди”.
Для тих лучан, які декларації так і не підпишуть, держава також виділятиме гроші. Проте, меншу суму – близько 240 гривень. Таким чином, переконані чиновники, пацієнти матимуть стимул, аби підписати документ, але і без медичного забезпечення – не залишаться.
До слова, за офіційною інформацією МОЗ, станом на третє квітня 26 тисяч українців підписали декларації зі своїми лікарями.