Лучанка Наталія Демченко займається виготовленням скульптур зі зліпків людського тіла. Ця техніка називається лайфкастинг.

У програмі “Вікенд на 12 каналі“ Наталія розповіла, як з’явилося це незвичне хобі та як воно переросло в роботу.

Довідково: Лайфкастинг – (англ. Lifecasting) процес створення тривимірної копії живого людського тіла за допомогою спеціальних формувальних матеріалів і заливки ливарним матеріалом.

***

Все почалося з дитячих зліпків

Наталія займається лайфкастингом вже протягом восьми років. Мисткиня каже, що вперше з такою технікою познайомилася під час декретної відпустки, а захопилася – коли в неї з’явилися свої діти.

“Я ніколи себе раніше не поєднувала з творчістю, закінчувала я фізичний факультет. Коли була в декретній відпустці, я занурилася в пошуки себе, намагалася зрозуміти, чого мені хочеться. Тоді я зовсім випадково побачила в інтернеті фотографії та картини зі зліпками – точними скульптурними копіями ручок і ніжок діток малесеньких”, – пригадує жінка.

Наталія почала робити такі зліпки на замовлення.

“Вже через 3 роки, коли досягнула певної майстерності в справі, я зрозуміла, що хочу чогось більшого. Мені стає нудно, наче робота починає перетворюватись в рутину: міняється дизайн картинок, ті самі ручки-ніжки, просто в різних позиціях. Потім вирішила подивитись, що роблять тією ж технікою за кордоном, натрапила на неймовірні скульптури одного британського майстра”, – розповіла Наталія.

Як з’явилася перша відверта скульптура

“Згодом я задумала собі одну скульптуру, але мені потрібна була модель для цього. На той час в мене вже була досить потужна сторінка в соціальній мережі і там я зробила оголошення про пошук моделі. Одразу відгукнулося дуже багато людей, я проводила такий собі заочний кастинг і за фото формувала в голові ідею скульптури”, – поділилася жінка.

“Перша моя модель була справді неймовірна. Я хотіла зробити зліпок шиї з частиною бюсту, щоб потім можна було вішати намисто, ланцюжки та різні прикраси. В моєї моделі були дуже гарні скули. Дівчина була дуже худою, а особливістю таких людей є чутлива терморегуляція –коли перед роботою намазуєш модель гелем для роботи, в них виникає ефект “гусячої шкіри”. Тому скульптура вийшла неймовірно текстурною”, – зазначила мисткиня.

Наталія додала, що робота вимагає швидкості, зосередженості та чіткості дій.

“Коли почався пошук моделей, я зрозуміла, що людям дуже важко. Іноді я бачу гарну жінку, але переконати її стати моделлю для моєї скульптури нелегко. Та коли вона погоджується і бачить результат – закохується в неї”, – поділилася мисткиня.

Нещодавно у Луцьку відкрилася виставка робіт Наталії Демченко.

“На самій виставці, коли вже було відкриття, прийшли мої моделі. Я бачила, наскільки вони щасливі, бо люди схвально сприймають скульптури з їхніх тіл. Одна справа, що їм подобається, а інша – коли чужі люди в захваті від цього. Знову ж таки це можливість повірити в себе та відкритись”, – додала Наталія.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку презентували оригінальну виставку відвертих скульптур. ФОТО